KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färglitografi 13431043
nr 1343 1043
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 3/350, från söder mälarstrand. Motivet: 41x50cm
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 18:35:45
24/8 16:15:22
24 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Jan Lundquist
Läs mer om Jan Lundquist